SOLTØRREDE TOMAT 280 G.

0.00 DKK
39.95 DKK
Kategori: Oliven og tapenade SKU: 50280
De soltørrede tomater er indpakket i olie for at bevare deres intense smag og bløde tekstur. De har en sød og syrlig smag, som gør dem perfekte til salater, pasta eller som en del af antipasti. Denne 280 g glas er ideel til både små og store anretninger, og den rigelige mængde gør den praktisk til brug i professionelle køkkener eller til hjemmebrug.

QTY

Professionel indkøber
Jeppe Verner Hansen
Jeppe Verner Hansen
Key Account Manager  26 81 87 00jvh@karema.dk
Lisbeth Olsen
Lisbeth Olsen
Salgskonsulent Jylland/Fyn 40 11 21 88lo@karema.dk
Mette Ploug Mossing
Mette Ploug Mossing
Salgskonsulent Sjælland 30 33 98 88mpm@karema.dk

Du kan bestille vores produkter hos følgende grossister.

HørkramAB catering
HørkramBC catering
HørkramDagrofa FoodService
HørkramFull House
HørkramHavi
HørkramHørkram
HørkramInco
HørkramMega House
HørkramRema Distribution
Italien

You’ll earn 0 reward points with this purchase.

Ingredienser: Soltørrede tomater (64%), solsikkeolie, hvidvinseddike, kapers, salt, krydderier, surhedsregulerendemiddel, citronsyre, antioxidant: askorbinsyre

Kcal: 935

KJ: 223

Fedt: 13.7

Heraf mættede fedtsyrer: 2

Kulhydrater: 22.8

Heraf sukkerarter: 17.1

Kostfibre: 5.7

Protein: 5

Sådan skaber vi smagsoplevelser

Vi kombinerer traditionelle metoder med moderne teknologi for at sikre, at vores produkter bevarer deres autentiske smag og høje kvalitet. Vores produktionsproces omfatter omhyggelig udvælgelse af råvarer, skånsom forarbejdning og strenge kvalitetskontroller. Vi er også engagerede i bæredygtighed og arbejder løbende på at reducere vores miljøpåvirkning gennem energieffektive løsninger og ansvarlig ressourceforvaltning.
Læs mere

Castellino

Hos Castellino, grundlagt i 1963 i Marche-regionen, har vi gennem generationer specialiseret os i produktion af delikatesser som oliven, pesto, cremer og bruschetta-spreads. Vores passion for det italienske køkken og engagement i kvalitet har gjort os til en betroet leverandør af autentiske smagsoplevelser.

Francesco Lombardo, Adm. Direktør

Læs mere

Kundeanmeldelser

Vær den første til at anmelde dette produkt.

Skriv en anmeldelse

Skriv en anmeldelse

luk
Alle anmeldelser læses af Karema Foods kundeservice før publicering. Læs mere

Alle produktanmeldelser gennemlæses og godkendes af Karema Foods kundeservice inden publicering på karemafoods.dk. Kun anmeldelser vedrørende produktet publiceres.