FIOR DI FRUTTA, VILDE BLÅBÆR 250 G. ØKOLOGISK

0.00 DKK
29.95 DKK
Kategori: Marmelade SKU: 55564

Fior di Frutta Vilde Blåbær fra Rigoni di Asiago er en økologisk marmelade lavet af håndplukkede, vilde blåbær, sødet med naturlig æblejuice. Den skånsomme forarbejdning ved lave temperaturer bevarer blåbærrenes intense smag og naturlige næringsstoffer, hvilket resulterer i en aromatisk og fyldig oplevelse. Denne marmelade er ideel til morgenmad på brød eller croissanter, som fyld i desserter eller som topping på yoghurt og pandekager. Den 250 g glasemballage sikrer, at marmeladen holder sig frisk og nem at dosere.

QTY

Professionel indkøber
Jeppe Verner Hansen
Jeppe Verner Hansen
Key Account Manager  26 81 87 00jvh@karema.dk
Lisbeth Olsen
Lisbeth Olsen
Salgskonsulent Jylland/Fyn 40 11 21 88lo@karema.dk
Mette Ploug Mossing
Mette Ploug Mossing
Salgskonsulent Sjælland 30 33 98 88mpm@karema.dk

Du kan bestille vores produkter hos følgende grossister.

HørkramAB catering
HørkramBC catering
HørkramDagrofa FoodService
HørkramFull House
HørkramHavi
HørkramHørkram
HørkramInco
HørkramMega House
HørkramRema Distribution
Økologisk Italien

You’ll earn 0 reward points with this purchase.

Ingredienser: Vilde Blåbær*, koncentreret. æblesaft*, geleringsmiddel (citruspektin). *=Økologisk

Kcal: 157

KJ: 664

Fedt: 0

Heraf mættede fedtsyrer: 0

Kulhydrater: 38

Heraf sukkerarter: 37

Kostfibre: 3.2

Protein: 0

Sådan skaber vi smagsoplevelser

Vores produktion bygger på en kombination af tradition og innovation. Vi anvender råvarer af højeste kvalitet og sørger for, at alle vores produkter er 100 % økologiske. Ved at benytte os af moderne teknologier og bæredygtige metoder søger vi konstant at minimere vores miljøpåvirkning. Vores engagement i en cirkulær økonomi betyder, at vi fokuserer på ansvarlig brug af ressourcer og løbende forbedringer af vores produktionsprocesser for at sikre, at vores produkter er både velsmagende og bæredygtige.
Læs mere

Rigoni Di Asiago

Rigoni di Asiago er en italiensk familievirksomhed med en historie, der strækker sig over et århundrede. Vores rødder er dybt forankrede i kærligheden til naturen og vores hjemegn, Asiago-plateauet i de italienske Alper, 100 km nord for Venedig. Vi var blandt de første virksomheder i Italien og Europa til at omstille os til økologisk produktion. For os handler økologi om at tage ansvar og arbejde hen imod bæredygtig udvikling, med det mål at reducere miljøpåvirkningen og fremme en cirkulær økonomi. Hver dag stræber vi efter at tilbyde kvalitetsprodukter som søde smørepålæg, der er gode for både mennesker og miljø.

Andrea Rigoni, Adm. Direktør

Læs mere

Kundeanmeldelser

Vær den første til at anmelde dette produkt.

Skriv en anmeldelse

Skriv en anmeldelse

luk
Alle anmeldelser læses af Karema Foods kundeservice før publicering. Læs mere

Alle produktanmeldelser gennemlæses og godkendes af Karema Foods kundeservice inden publicering på karemafoods.dk. Kun anmeldelser vedrørende produktet publiceres.