- Home
- TRØFFEL CARPACC. OLIE 50 G.
TRØFFEL CARPACC. OLIE 50 G.
Trøffel carpaccio olie fra Il Tartufo di Paolo er en luksuriøs olie lavet med trøffel, der giver en intens smag og aroma. Brug den som smagsforstærker i pasta, risotto eller som en finish på kødretter. Den 50 g glas gør den praktisk til opbevaring og dosering af denne eksklusive olie.
Sådan skaber vi smagsoplevelser
I et land med en stærk tradition for trøfler har vores familie gennem de sidste to generationer været involveret i alle aspekter af trøffelbranchen, fra høst og udvælgelse til forarbejdning. Vores mål er at bringe produkter til dit bord, der repræsenterer det ekstraordinære land, hvor vi bor, Umbrien, med dets madtraditioner, kultur og enestående naturarv.
Vores vision er at kombinere respekt for traditioner og miljø med nye visioner og idéer fra de nye generationer. Vores engagement er altid at tilbyde en ægte smag og naturlige fødevarer.

Il Tartufo Di Paolo
Om Il Tartufo di Paolo
EN VIRKSOMHED, EN FAMILIE, PASSION FOR JORDEN OG TRØFLER
Oprindeligt fra Umbrien, Italiens grønne hjerte, har familien Menichini opbygget Il Tartufo di Paolo, en landbrugsvirksomhed de har udviklet gennem årene ved at kombinere modernitet og tradition, respekt for naturen og innovation. Vores vedvarende engagement er rettet mod kvalitet for at kunne tilbyde de bedste trøffelbaserede delikatesser til de mest krævende ganer og bringe ægte smag og naturlige aromaer til dit bord.
Kærlighed, passion og engagement har gjort denne familievirksomhed til en internationalt anerkendt virksomhed og en ambassadør for Made in Italy.
Emanuele Menichini
Kundeanmeldelser
Vær den første til at anmelde dette produkt.
Skriv en anmeldelseSkriv en anmeldelse
lukGodkendelse af vareanmeldelse
Alle produktanmeldelser gennemlæses og godkendes af Karema Foods kundeservice inden publicering på karemafoods.dk. Kun anmeldelser vedrørende produktet publiceres.